Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) загубиха първия си мач

...

Александър Николов и отборът му със загуба в Шампионската лига

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) изгубиха първия си мач от 1/4-финалите в най-силния европейски клубен шампионат - Шампионската лига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор поведе, само че позволи поврат като посетител на турския Халкбанк (Анкара) с 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 21:25) в първата среща посред им, играна довечера пред близо 5000 фенове в зала " Башкент ". Втори арбитър на дуела беше българинът Константин Йовчев, отбелязва bgvolleyball.com.

Реваншът сред двата отбора е идната сряда (15 март) от 21:30 часа българско време в Италия. Лубе би трябвало да гони наложителна победа с 3:0 или 3:1, с цел да стигне най-малко до така наречен " златен " гейм. От друга страна Халкбанк би трябвало да завоюва единствено два гейма, с цел да продължи напред към полуфиналите на Шампионската лига.

Алекс Николов стартира като титуляр за своя отбор, само че бе заменен още в първия гейм от Матиа Ботоло, а в идващите елементи влизаше за малко като запаса и приключи с 1 точка от офанзива. Ботоло пък стана най-резултатен за Лубе с 14 точки (2 аса, 3 блокади). Иван Зайцев и Марлон Янт Ерера прибавиха по 13 точки. За противника американският национал Томас Джаешке осъществя 22 точки (3 аса), нидерландският диагонал Нимир Абдел-Азиз пък се регистрира с още 16 точки (2 аса).
Източник: novsport.com